Romantik ve Etkileyici Çıkma Teklifleri

Sevgiliye Çıkma Teklifi

Geleceğin ne getireceğini bilmiyorum ama götüremeyeceği şey sana...

Geleceğin ne getireceğini bilmiyorum ama götüremeyeceği şey sana olan sevgim olacak. Benimle geleceğe bir adım atar mısın? 

Gönlümde tatlı bir bela gibisin sen bendeki benim...

Gönlümde tatlı bir bela gibisin sen, bendeki benim tek sahibimsin, desem ki birtanem artık benimsin, sevgilim benimle evlenir misin. . . 

Evet desen sevginle dolarım seni kalbimin en güzel...

Evet desen sevginle dolarım seni kalbimin en güzel yerine koyarım buram buram aşkın ile kokarım gel seninle mutluluğa varalım. 

Kız arkadaşa sormak için benimle çıkarmısın sözleri..

Seni görünce kalbimin duracağını hissediyorum ama bırakıp gidemiyorum...

Seni görünce kalbimin duracağını hissediyorum ama bırakıp gidemiyorum çünkü seni seviyorum benimle çıkarmısın sevgilim. 

Meleğim desem uçar gidersin çiçeğim desem solar gidersin...

Meleğim desem uçar gidersin, çiçeğim desem solar gidersin, sevgilim desem ne dersin? 

Kocaman zeytin gözleri yanağında gamzesi minicik sevgi dolu...

Kocaman zeytin gözleri, yanağında gamzesi, minicik sevgi dolu elleri, bir kızımız olsaydı keşke deseydim aynı annesi! 

Uzun Çıkma Teklifi

Seninle geçirdiğim her an benim için bir ömre...

Seninle geçirdiğim her an benim için bir ömre bedel. Bu anlar hiç bitmesin, bir ömür boyu sürsün istiyorum. İyi günde, kötü günde, son nefesimizde bile el ele olmak için benimle evlenir misin? 

Ellerini koysan ellerime bir ömür gözüm kapalı yaşayabilirim...

Ellerini koysan ellerime bir ömür gözüm kapalı yaşayabilirim. Sırtını dayasan sırtıma bir ömür seni koruyabilirim. Baksan gözlerimin içine, gözümü kırpmadan uçurumlara atlayabilirim. Şimdi “Evet” dersen bana kalbimi sonsuza dek sana mühürleyebilirim. 

Bu akşam sensizliği anılara sardım içtim kaybettikten sonra...

Bu akşam sensizliği anılara sardım içtim, kaybettikten sonra anlıyor insan, meğerse hiç kimseyi senin kadar sevmemişim, ah bi dönsen, en güzel yerinde biten bu rüya, yeniden başlar istersen. 

Hayata tek pencereden bakmak artık iyi gelmiyor bana...

Hayata tek pencereden bakmak artık iyi gelmiyor bana. Yanıma bir pencere daha lazım ve bu pencerede durması gereken sensin. Ancak sen durunca güzel olacak dışarı bakmak, sen durunca anlam bulacak şimdiye dek yazılan iyi kötü şarkılar ve sadece sen olunca durmasından korktuğum dünya dönmeye devam edecek. Gel ve devam etsin yaşam, sensiz buraların tadı tuzu, havası suyu yok be sevdiğim. 

Hani kalbine bir ok saplanır da nefes alamazsın...

Hani kalbine bir ok saplanır da nefes alamazsın, yaşıyor musun hala yoksa ölüyor musun anlayamazsın. Kan kokusu dolar burnuna fakat kana dair bir şey bulamazsın; tıpkı böyle hissediyorum seni görünce. Aniden kalbime bir ağırlık çöküyor ve bu katlanılmaz bir hal alıyor. Çok doktor gezdim; tek ilacımın olduğunu, bu ilacı bir an önce tedarik etmem gerektiğini ve daha fazla ertelemem gerektiğini söyledi hepsi. Reçeteye hiç bakmamıştım, ne ki bu ilaç diye merak edip açtım ve içinde senin ismin yazıyordu. Kalbime saplanan okun acısını aşkla doldurman gerekiyor. 

Kalbimin orta yerine yanaşan bir sandala yüz çevirmek...

Kalbimin orta yerine yanaşan bir sandala yüz çevirmek istedim ilk başta. Sonra bu sandal gönül limanıma o kadar yakıştı ki, hergün sularımda dinlenişini izledim ve vazgeçemedim. Kalbimin limanına inen sandal; ben aşkı senin dalgalarımla boğuşuşunda hissettim. Sen gidersen limanım boş, dalgalarım hırçın olacak. Bir ömür dinlensen bu limanda, ben de dalgalarımla sallasam seni olmaz mı? 

Ah o saçların ah o gözlerin ah senin...

Ah o saçların; ah o gözlerin, ah senin o tatlı sesin ve nefesin. Hepsi bir araya gelince şiir çıkıyor ortaya bilmiyorsun. Birde seni benim gözümden gör, çok aşk kokuyorsun. Ben sana dönüşüyorum; kokun sarıyor dört bir yanımı, gözlerin esir alıyor yarınlarımı. Ne bakmaya kıyabiliyorum, ne kendimi bakmaktan alabiliyorum. Biraz gülüşünden, sonra da kalbinden üfle ruhuma. Ver ellerini çıkalım mehtap turlarına. 

Her sabah doğan ve her akşam batan güneşi...

Her sabah doğan ve her akşam batan güneşi, gece çıkan ayı, gündüz ve gece yağan yağmuru ve de hayatın tüm güzelliklerini benimle bir ömür boyu paylaşırmısın aşkım? 

Belki de Eylüle yazılacak en güzel şiir sensin...

Belki de Eylül’e yazılacak en güzel şiir sensin. Sırf seni kazımak için Eylül’e ben mürekkep olmak istedim. Sırf yürüyorsun diye, bastığın yer olmak istedim. Uyuyorsun diye gece, uyanıyorsun diye sabah olmak, nefes alıyorsun diye ciğer, yaşıyorsun diye hayat olmak istedim. Ben sen olmak istedim sadece. Yazıldığın cümle nokta, belki de iyi bir son olmak istedim. Uzun zamandır bekliyordum seni; denk gelmişken sana huzur, sana bahar olmak istedim. Beraber yaşlanmaya yüz tutalım mı? 

Arkadaşımın işi varmışta acaba yemekte bana eşlik eder...

Arkadaşımın işi varmışta acaba yemekte bana eşlik eder misiniz? lsmarladığım yemek boşa gitmesin. Yıllarca kafama göre birini aradım ama nafile bulamadım diyorum ki istersen arkadaş olalım senle. 

Kalbimdeki umudum sıgınacak tek yurdum karanlıktaki avuntum olurmusun...

Kalbimdeki umudum, sıgınacak tek yurdum, karanlıktaki avuntum, olurmusun sonsuzluğum. . . sevginle doguyor günlerim, seni görünce titriyor ellerim, gülümsemenle tükenir bedenim, olurmusun yaşama nedenim. . . gökyüzünde yıldızım, hayattaki yalnızlıgım, beni titreten ayazım, olurmusun alınyazım. . . sana yanar su kalbim, birtek sana aglar gözlerim, ölmeden önce son nefesim, olurmusun ecelim. 

İlk görüşte değildi belki ama aşktı Her gördüğümde...

İlk görüşte değildi belki ama aşktı. Her gördüğümde düğüm düğüm boğazıma dolanan, kalp atışımı hızlandıran, ölecekmişim gibi heyecanlandıran fakat yanında olunca beni donduran ama en soğukta da beni ısıtan bir aşk. Karşıdan bakınca imkansızmış gibi dursa da, ben bize inandım. Eğer benim ellerime emanet edersen ellerini bütün imkansızlıları imkanlı kılmaya hazırım sevgili. . . 

Köprü yaptırıyorum gözlerinden gözlerine yardım edermisin nakil yaptırıyorum...

Köprü yaptırıyorum gözlerinden gözlerine yardım edermisin, nakil yaptırıyorum kalbinden kalbine beni dinlermisin, seni gördüm çok beğendim benimle gezermisin, sana arkadaşlık teklif ediyorum kabul edermisin. 

Aşkın içinde birlikte demlenelim….

Hayatım boyunca en çok sevdiğim şey çay oldu...

Hayatım boyunca en çok sevdiğim şey çay oldu. Bir insan çaydan daha değerli olamadı benim için çünkü çay hayatı ve insanları anlatıyordu. İnsanların zamanla demlendiği gibi demleniyordu çay, sonra sıcacık oluyordu ve bekletilince soğuyor, acıyordu. Ben çaydan başka sadece seni sevdim ve beklemek istemiyorum, beklersek soğuruz ve tadımız kaçar. Birlikte yudumlayalım çaylarımızı ve birlikte demlenelim aşkın alevinde. 

Duygduğum en güzel şarkıdan bile daha güzeldi senin...

Duygduğum en güzel şarkıdan bile daha güzeldi senin melodin. O an anladım ki ben daha önce hiç güzel şarkı dinlememişim. İçime girdiğinden beri sarhoş gibiyim. Sensizliği düşünemez oldum. İçimde tutmaktansa sana tutsak olmayı seçiyorum. Kalbini kalbimin yanına koydum, müsadenle birbirine mühürlüyorum. 

En derinlerde yaşamak aşkı ardından atlamak kör kuyulara...

En derinlerde yaşamak aşkı, ardından atlamak kör kuyulara gözü kapalı. Sonra birden çıkmak göğe ve devrilmek bütün duygu yoğunluklarına boylu boyuna. Geçmiş bir bilge demiş; önce aşık ol, sonra seni öldürmesine izin ver diye. Ben beni öldürecek aşkın da, beni öldürecek olanında bizzat sen olmasını diliyorum bugün. İzin ver sana hasret olacağıma, aşkına tutsak olayım. 

Dünya olsam güneşim olur musun Gökyüzü olsam mavi...

Dünya olsam, güneşim olur musun? Gökyüzü olsam, mavi rengim olur musun? Deniz olsam dalgalarım olur musun? Bir beden olsam, canım olur musun? Bir can olsam, hayatım olur musun?